PRESMA

presma_logo

Producent wtryskarek karuzelowych o poziomym i pionowym otwarciu form do przetwórstwa tworzyw sztucznych z zastosowaniem między innymi surowców wtórnych.

Presma produkuje niestandardowe oraz wielostacyjne, karuzelowe wtryskarki z użyciem różnych technologii takich jak: wtrysk materiału litego lub spienionego, wtrysk co-injection (materiał lity na zewnątrz i spieniony odpad w środku), obtrysk polipropylenu elastomerami oraz wtrysk materiałów termoplastycznych.
W ofercie firmy znajduje się ponad 100 różnych modeli maszyn o sile zamknięcia od 60 do 6000 kN, maszyny 1, 2, 3-stacyjne oraz wielostacyjne maszyny karuzelowe posiadające od 2 do 18 stacji, maszyny z pionowym lub poziomym zamknięciem form, pionowym lub poziomym wtryskiem, zrobotyzowane systemy do produkcji wyrobów wielokolorowych. 

Najnowszymi produktami Presmy są maszyny do produkcji plastikowych korków do wina oraz innych alkoholi, obtrysku złączek i rur dla urządzeń AGD, wtrysku podstaw do znaków drogowych z recyklatu PCV o wadze do ok. 35 kg oraz do produkcji wielokolorowych oraz wielokomponentowych uchwytów do narzędzi i artykułów gospodarstwa domowego. Ponadto Presma oferuje szeroką gamę maszyn dla przemysłu obuwniczego do produkcji komponentów takich jak: obcasy, kliny, podeszwy oraz plastikowe kopyta.