GUSBI

gusbi_logo

Producent niskociśnieniowych maszyn typu nalewarki i wtryskarki przetwarzających poliuretan (PU) do produkcji spodów, butów i wyrobów technicznych. 

Szerokie zastosowanie PU i doskonałych technicznie maszyn Gusbi to gotowe rozwiązania do produkcji m.in.: filtrów powietrznych dla branży samochodowej i filtracji przemysłowej, siodełek rowerowych, zagłówków, dysków szlifierskich, podłokietników dla przemysłu samochodowego czy buforów do amortyzatorów.

Założona w 1946 roku firma GUSBI rozpoczęła swoją działalność od produkcji maszyn do produkcji spodów z gumy w technologii „Good-Year”. Przez okres kolejnych dziesięciu lat, aż do początku lat 70-tych firma produkowała maszyny przystosowane do produkcji spodów i butów z gumy wulkanizowanej lub PVC. Pierwsza maszyna karuzelowa do PVC została wyprodukowana w końcu lat 50-tych. W roku 1968 firma GUSBI wyprodukowała pierwszą maszynę do przetwórstwa poliuretanu. Do dnia dzisiejszego zbudowano około 1000 maszyn, które pracują na całym świecie. Gusbi jest niekwestionowanym liderem w produkcji maszyn niskociśnieniowych do PU na świecie, na których można produkować spody obuwnicze oraz gotowe buty zarówno w technologii nalewania poliuretanu do otwartej formy, jak i wtrysku bezpośredniego do zamkniętej formy. Posiadacz europejskiego patentu dla technologii NEWFLEX. GUSBI jest również obecny w sferze wyrobów technicznych z poliuretanu. Specjalizuje się w wyrobach wymagającymi niskiego wydatku materiału (od 5 do 100 gramów na sekundę) oraz nieliniowej dystrybucji materiału P.U