Dziś jest: Środa, 13 Listopad 2019 Strona główna Napisz do nas
O firmie Oferta Aktualności Kontakt
TIBI S.P.A.
« powrót do oferty
Firma TiBi Spa Plastics Innovation narodziła się z pasji oraz wizji przyszłości, które reprezentują nową rzeczywistość w transformacji obszaru jakim są materiały termoplastyczne. Powstając w oparciu o potencjał TiBi S.p.A., która na chwilę obecną jest liderem w takich dziedzinach jak konstrukcje stolarskie, budowle ze stali, szkła i aluminium oraz automatyczne urządzenia do parkowania, TiBi S.p.A. Plastics Innovation prezentuje nowe pomysły dzięki młodemu zespołowi pracującemu w tym sektorze od 15 lat, który największe doświadczenie uzyskał w sferze wtrysku, wytłaczania oraz rozdmuchu PET.
TiBi S.p.A. plastics innovation jest producentem:

- Pojedynczych lub zcentralizowanych systemów podających.
- Pojedynczych lub zcentralizowanych osuszaczy do wszelkiego rodzaju higroskopijnych materiałów termoplastycznych.
- Pojedynczych lub zcentralizowanych systemów pochłaniania wilgoci do wszelkiego rodzaju materiałów termoplastycznych.
- Pojedynczych lub zcentralizowanych systemów dozujących oraz barwiących.
- Systemów recyklingu.
- Systemów kontroli.
- Systemów odsysających.
- Systemów manipulacyjnych.
- Systemów dla PET.
- Pojedynczych lub zcentralizowanych systemów przechowywania materiału.
- Pojedynczych lub zcentralizowanych systemów transportu.
- Rozwiązań indywidualnych oraz nietypowych.


W związku z faktem, iż TiBi S.p.A. Plastics Innovation tworzy nową płaszczyznę w zakresie materiałów termoplastycznych, nasz sposób działania pomaga nam znaleźć partnerów do znajdywania zaawansowanych i konkurencyjnych rozwiązań oraz dużych unowocześnień wynikających z uporządkowanego "know-how" posiadającego certyfikat ISO9001(2000).
Z ekonomicznego punktu widzenia TiBi S.p.A. Plastics Innovation jest w stanie zadowolić każdego klienta: od małych i średnich firm do tych największych, jest to możliwe dzięki temu, że dział stolarski oraz mechaniczny są zintegrowane z firmą, tak więc koszty firm trzecich są zredukowane bez utraty jakości produktów.
TiBi Spa Plastic Innovation nadzoruje proces produkcji od fazy projektu do produkcji, od kosztorysu do realizacji pracy. Witalność i dynamika charakteryzujące zespół pozwalają TiBi S.p.A. realizować indywidualne projekty dla każdego rodzaju klienta oraz poszukiwać najlepszych rozwiązań, które są wspólnym celem zarówno dla klienta jak i dla TiBi S.p.A. Plastics Innovation.

Granulatory GRT
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan Granulatory typu GRT (GRanulator TiBi) przystosowane są do mielenia odpadów plastikowych pochodzących z gotowych artykułów lub odrzutów w celu ponownego użycia zmielonego materiału, który może zostać poddany recyrkulacji. Granulator może zostać zainstalowany obok maszyny przetwarzającej lub w innym miejscu w celu odzyskania materiału. Dzięki GRT nasz klient ma możliwość zaoszczędzenia zarówno na eliminacji odpadów (w praktyce plastik może zostać użyty ponownie) jak i na wykorzystaniu całości materiału przeznaczonego do produkcji.
Seria GRT składa się z różnych modeli o różnej mocy, a ponadto przeznaczona jest mielenia wszelkiego rodzaju materiału podlegającego ponownemu użyciu (odpadów, butelek PET, folii, nylonu, pojemników o różnych formach i wymiarach, itp...).
Pasy transmisyjne
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan Pasy transmisyjne są zaprojektowane i wykonane do przemieszczania artykułów wykonanych z tworzyw sztucznych o różnych kształtach i wymiarach. Standardowe modele pokrywają zapotrzebowanie na standardowe typy artykułów i mogą być wykorzystywane w obszarach roboczych, gdzie konieczne jest przemieszczanie nad lub pod osłonami lub kiedy strefy magazynowe są daleko od strefy produkcji.
Wolumetryczna (objętościowa) jednostka dozująca DVT
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan DVT (Dosatore Volumetrico TiBi) jest zaprojektowana do dozowania przedmieszki, barwników, dodatków, oryginału lub wcześniej przemielonego materiału przy pomocy ślimaka ze stali nierdzewnej. Dynamika, zwartość, dokładność, trwałość to tylko niektóre z licznych cech NOWEJ wolumetrycznej jednostki dozującej DVT. Dzięki rozgałęziaczowi zainstalowanemu bezpośrednio na otworze wrzutowym prasy można zamontować 2 jednostki dozujące. Jednostka jest bardzo prosta w obsłudze, czyszczeniu i szybka do użycia w operacjach wymagających ważenia. Dzięki połączeniu wysokiej mechanicznej jakości z technologią elektryczną jednostka dozująca DVT może być montowana na prasach, wytłaczarkach, wydmuchiwarkach; przy zapewnieniu produkcji o wysokiej jakości.
Panel kontrolny można wyjąć i klient może umieścić go w bardziej użytecznym miejscu, celem uniknięcia ciągłego ruchu w górę i w dół prasy (czynności która jest stresująca, niebezpieczna i niezgodna z zasadami bezpieczeństwa). Technologia bezszczotkowa (BRUSHLESS) pozwala kontrolować prędkość ślimaka, a co za tym idzie zapewniać wysoką precyzję przy operacjach dozowania. Dzięki MICRO PLC obsługa maszyny wraz ze wszystkimi jej programami jest prosta, intuicyjna oraz wydajna. Seria może być zastosowana do każdego typu produkcji, a każdy model gwarantuje precyzję rzędu 0.2 g.
Pojemniki na materiał CST
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan Pojemniki do składowania CST (Contenitore Stoccaggio TiBi) wykorzystywane są do przechowywania wszelkiego rodzaju granulatu plastikowego. Zazwyczaj umiejscawiane są obok prasy lub wytłaczarki lub jakiejkolwiek innej maszyny, lecz mogą równie dobrze być umiejscowione w przeznaczonych do tego celu strefach składowania takich jak magazyny, systemy osuszające lub systemy odciągające wilgoć itp. Seria składa się z ocynkowanego lub zrobionego ze stali nierdzewnej pojemnika. Pojemność modeli standardowych może wynosić od 100 do 400 litrów.
Osuszacze
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan
 • Jednofazowe osuszacze EMT
 • Mikroosuszacze ETT
 • Mikroosuszacze MET
 • Osuszacze DET110
 • Osuszacze DET111-DET113
 • Osuszacze DET114-DET118
 • Osuszacze DET214-DET226
Podajniki
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan
 • Podajniki jednofazowe AMT
 • Podajniki trójfazowe UTT
Miksery
szczotki, szczotkarstwo, mop, automat, wtryskarki, nalewarki, frezarki, szlifierki, linie, wytłaczanie, taśma, PET, PU, peryferia, filtry, poliuretan
 • Mikser MVT
 • Pionowy mikser MXT
Szczotkarstwo Wtryskarki Linie Wytłaczające
Przetwórstwo poliuretanu Obuwie Obróbka drewna
Maszyny używane Peryferia Obróbka metalu
powrĂłt na gĂłrę ↑
ANA BIURO HANDLOWE
Łódź 93-574, Ul. Radwańska 72/6, tel.: +48 (42) 639 28 50, fax: +48 (42) 636 23 06, e-mail: